Nauka

Odkrycie składnika długowieczności: KWAS TANINOWY

Kwas taninowy jest niezwykłym składnikiem – to polifenol pozyskany z natury. Kwas taninowy jest obecny głównie w korze sekwoi, którą chroni przed chorobami, pasożytami i grzybami, co wyjaśnia wyjątkową żywotność sekrowi (niektóre gatunki mogą żyć ponad 3000 lat).

Firma Alphascience jako pierwsza zastosowała w swoich formułach wysoce stężony kwas taninowy dla zapewnienia ochrony, przywracania i utrzymania integralności komórek skóry, i to z wyjątkowym rezultatem.

Pierwsza wektoryzacja KWASU GLUTAMINOWEGO

 

Naturalnie obecny w ciele człowieka L-glutaminian jest aminokwasem istotnym w syntezie białek i jest stosowany w medycynie do naprawy uszkodzonych tkanek. Wiele badań wykazało, że synteza kolagenu jest zależna od stężenia proliny. L-glutaminian jest jednym z jej głównych źródeł, zapewniającym bezpośrednią stymulację, oraz prekursorem proliny i hydroksyproliny.

 

Alphascience jak pierwsza firma przeprowadziła wektoryzację kwasu glutaminowego jako dipeptydu silnie przyspieszającego działanie kolagenu, tym samym ograniczającego powstawanie zmarszczek i poprawiającego gęstość skóry. Zapobiega on również glikacji poprzez stymulację glikogenezy.

 

 

 

Stabilizacja KWASU L-ASKORBINOWEGO

 

W naturalnej formie witamina C (kwas L-askorbinowy) jest jednym z najbardziej skutecznych składników zapobiegających starzeniu, lecz jednocześnie najbardziej niestabilnym. Jest ona również jednym z najsilniejszych środków antyrodnikowych, zdolnym do zapewnienia ochrony przed czynnikami utleniającymi, odpowiedzialnymi za przedwczesne starzenie się skóry. Potrafi ona również przedostawać się do skóry właściwej, znacznie przyspieszając syntezę kolagenu oraz redukcję zmarszczek.

 

Dzięki kontroli właściwości chemicznych witaminy C, firma Alphascience opracowała technologię opartą na unikatowym kompleksie asocjacyjnym, zapewniającą stabilizację wysoce stężonego kwasu L-askorbinowego nawet w wysokich temperaturach.

Neutralizacja zanieczyszczeń α-NO COMPLEX

 

Najnowsze dermatologiczne badania kliniczne wykazały, że zanieczyszczenie powietrza czterokrotnie zwiększa niepożądane skutki promieniowania UV dla komórek skóry, zwiększając tym samym uszkodzenia fotoaktyniczne i powodując powstawanie zmarszczek, brązowych plamek, ostudy i zwiotczenia skóry.

 

Podwójne działanie α-NO COMPLEX

1. Neutralizuje działanie reaktywnych form tlenu (ROS), których szkodliwe działanie jest stymulowane przez zanieczyszczenia na poziomie komórkowym, zapewniając maksymalną wydajność ochrony zapobiegającej starzeniu.

2. Działanie powodujące chelatyzację metali ciężkit (katalizatorów Fe, Pt) oraz kompleksację mikro-cząsteczek obecnych w zanieczyszczeniach (NOx, O3, PM2.5).